Davet

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri 30 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz “Türk Nöroşirürji Derneği 34. Bilimsel Kongremize” davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bildiğiniz üzere, Türk Nöroşirürji Derneği 34. Bilimsel Kongresi 2020 yılında Covid-19 pandemisi nedeni ile düzenlenememişti. Bu yıl içerisinde pandemi şartlarının tamamen sona ermeyeceği öngörüsüyle, kongremizi yüz yüze gerçekleştiremeyeceğiz. Bununla birlikte bu önemli bilimsel ve sosyal platformu daha fazla ertelememek amacıyla çevrim içi düzenleme kararı almış bulunuyoruz. Bu zor günlerde sürekli eğitimimizde en önemli katkı alanı olan kongremiz için Türk Nöroşirürji Derneği Yönetim Kurulu ve Bilimsel Çalışma Grupları ile çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Kongremiz sayesinde hem bilimsel yenilikleri tartışmak hem de bir nebze de olsa özlem gidermek istiyoruz.

Kongremizin sosyal ana temasını ‘Kadın’ olarak belirledik. Kongre sloganımızı da “Kadınlar İle Güçlüyüz” olarak belirledik. Kadınlarımıza hak ettikleri değeri içinden geçtiğimiz bu yüzyılda bile vermek mümkün olmadığından hem bilimsel hem de sosyal programda onlara daha fazla yer vermeyi görev bildik.

Kongremizin bilimsel ana teması ise ‘Yenilenme’ olarak belirlenmiş olup 34. Ulusal Nöroşirürji kongremizde konferanslar ve bildiriler dışında kalan programı, sık karşılaştığımız sorunlar ve tartışmalı konularda son üç yılın literatürünü sizlere deneyimli tartışmacılar eşliğinde sunulacak oturumlardan oluşturmaya çalıştık. Bu zengin program sayesinde meslektaşlarımızın üç gün içinde birçok konudaki güncel yaklaşımları takip etme şansı bulacağını düşündük. Alanında deneyimli ulusal ve uluslararası konuşmacıların konferanslarının zevk ve ilgi ile takip edileceğini düşünüyoruz.

Ayrıca bu kongremizde ilk kez ‘Kısa Cerrahi Video Galerisi’ oluşturulacaktır. Meslektaşlarımız, ilginç ve izlenmeye değer buldukları cerrahi videolarını bu galeride bizlere sunabileceklerdir. 

Mesleğimizin stresi ve bizlere yüklediği meşguliyeti de göz önüne alarak bu üç günlük yoğun programın sizleri daha fazla yormaması için sosyal programı da zengin tutmaya çalıştık. Farklı konularda konferanslar, resim sergisi, mini konser gibi programlarla sizlere keyif alacağınız bir kongre ortamı yaratmayı amaçladık.

Tüm meslektaşlarımızı hem bilimsel olarak kendilerini güncellemek hem de uzaktan da olsa birbirimizi görmek için kongremize davet ediyor ve Ekim ayını sabırsızlıkla bekliyoruz.

En derin saygı ve sevgilerimizle.


Kongre Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Emel Avcı
Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı

E-Posta Listemize Katılın

Kurullar

KURULLAR

DERNEK YÖNETİM KURULU

Prof. Dr. Emel Avcı

BAŞKAN

Prof. Dr. Ömer Hakan Emmez

2. BAŞKAN

Prof. Dr. Hüseyin Hayri Kertmen

SEKRETER

Prof. Dr. İlker Solmaz

MUHASİP

Doç. Dr. Gökmen Kahiloğulları

VEZNEDAR

Prof. Dr. İbrahim Suat Öktem

ÜYE

Prof. Dr. Ali Metin Kafadar

ÜYE

Doç. Dr. Mevlüt Özgür Taşkapılıoğlu

ÜYE

Uz. Dr. Bülent Bozyiğit

ÜYE

Uz. Dr. Ali Fatih Ramazanoğlu

ÜYE

KONGRE DÜZENLEME KURULU

Dr. Emel Avcı

KONGRE BAŞKANI

Dr. İbrahim Suat Öktem

KONGRE SEKRETERİ

KONGRE DÜZENLEME KURULU

Dr. Ağahan Ünlü

Dr. Ali Dalgıç

Dr. Ali Metin Kafadar

Dr. Ali Fatih Ramazanoğlu

Dr. Barış Küçükyürük

Dr. Bülent Bozyiğit

Dr. Ersoy Kocabıçak

Dr. Fatih Ersay Deniz

Dr. Gökmen Kahiloğulları

Dr. Hakan Emmez

Dr. Hüseyin Hayri Kertmen

Dr. İlker Solmaz

Dr. Koray Özduman

Dr. Mevlüt Özgür Taşkapılıoğlu

Dr. Ömer Emre Yağlı

* İsim alfabetik olarak sıralanmıştır.

Ana Konular

ANA KONULAR

- Cerrahi Nöroanatomi

- Deneysel Araştırmalar

- Kafatabanı Cerrahisi

- Nöroonkolojik Cerrahi

- Nörotravma ve Yoğun Bakım

- Nörovasküler Cerrahi

- Pediatrik Nöroşirürji

- Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi

- Stereotaktik, Fonksiyonel Ağrı ve Epilepsi Cerrahisi

Bildiri Gönderimi

BİLDİRİ GÖNDERİMİ

YÖNERGE İÇİN TIKLAYINIZ

Bildiri Gönderim Son Tarihi: 3 Eylül 2021


• Katılımcılar sözlü ve poster bildiri gönderebilirler.

• Bildiri özetleri Türkçe hazırlanmalıdır.

• Bildiri özet metni en fazla 400 kelime içerebilir. Bu sınırlamaya özet metni dahil olup, başlık, yazar ismi ve anahtar sözcükler dahil değildir.

• Bildirilerde en az 3, en fazla 5 anahtar kelime yazılmalıdır.

• Sözlü ve poster bildirilerde "Giriş-Amaç", "Gereç-Yöntem", "Bulgular", "Sonuç" ve "Anahtar Kelimeler" alt başlıklarını içermelidir.

• Sözlü ve poster bildirilerde görsel ve tablo kullanılabilir.

• Kabul edilen sözlü bildiriler için 5 dakikalık video kayıt süresi tanınacaktır. En kısa 3 dakika, en uzun 5 dakika olacak şekilde sunucunun kendisinin hazırlayacağı .mp4 formatındaki sözlü bildiri video dosyalarını 15 Eylül 2021 tarihine kadar göndermenizi rica ederiz.


Cerrahi Video Galerisi


Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Nöroşirürji Derneği 34. Bilimsel Kongresi’nde ilk kez “Cerrahi Video Galerisi” oluşturulacaktır.

‘Cerrahi Video Galerisi’nde sunulmaya değer bulduğunuz öğretici, farklı, ilginç nitelikteki videolarınızı en geç 15 Eylül 2021 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

Bu galerideki sunumlar bildiri veya poster niteliğinde olmayıp, jürinin belirleyeceği en iyi üç video ödüllendirilecektir.

Lütfen videolarınızı aşağıdaki kurallara uygun hazırlayınız.

  1. * Hazırlayacağınız videoların 3 dakikadan uzun olmamasına özen gösteriniz.
  2. * Her video için bir başlık, gönderen isim/isimler, çalıştığınız kurum, 100 kelimeyi aşmayan açıklayıcı özet bilgiyi de eklemeyi unutmayınız.
  3. * Videolarınız .mp4 formatında hazırlayınız.
  4. * Hazırlayacağınız videoların 100mb’dan büyük boyutta olmamasına özen gösteriniz.
  5. * Hazırlamış olduğunuz videoları www.wetransfer.com veya başka bir depolama merkezi üzerinden tnd2021@egekongre.com adresine iletiniz.

Türk Nöroşirürji Derneği 34. Bilimsel Kongresi

Düzenleme Kurulu

Bilimsel Program

BİLİMSEL PROGRAM

20:00-20:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI - TND EN İYİ BİLDİRİ ÖDÜLLERİ TÖRENİ
20:30-20:35 ARA
20:35-21:05 SOSYAL KONUŞMA OTURUM BAŞKANI: HAKAN EMMEZ
  TROYA MÜZESİ "HAYALDEN GERÇEĞE" RIDVAN GÖLCÜK
21:05-21:10 ARA
21:10-21:30 BURCU SOYSEV & OZAN SARIBOĞA KONSERİ
08:30-09:30 YILIN BİLDİRİLERİ OTURUMU OTURUM BAŞKANLARI: EMEL AVCI, İ. SUAT ÖKTEM
09:30-09:40 KAHVE ARASI
09:40-10:00 KONFERANS 1: PROF. DR. ŞEVKET TEKTAŞ KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: PINAR ÖZIŞIK
  KRANİOFARENGİOMA'DA CERRAHİ TEDAVİ SAFFET MUTLUER
10:00-10:05 ARA
10:05-10:25 KONFERANS 2: PROF.DR. KADİR KOTİL KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: FAHİR ÖZER
  SPSCG'NİN ÇEYREK ASRI MEHMET ZİLELİ
10:25-10:30 ARA
10:30-10:50 KONFERANS 3: PROF. DR. HÜSAMETTİN GÖKAY KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: KAMİL ÖGE
  INSULER GLİOMALARDA CERRAHİ STRATEJİLER NECMETTİN PAMİR
10:50-11:00 KAHVE ARASI
11:00-11:20 KONFERANS 4: PROF. DR. ŞÜKRÜ AYKOL KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: MEMDUH KAYMAZ
  KRANİOFASİYAL AĞRI CERRAHİSİ ALİ SAVAŞ
11:20-11:25 ARA
11:25-11:45 KONFERANS 5: DOÇ. DR. ARİF ÖSÜN KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: AĞAHAN ÜNLÜ
  SURGICAL MANAGEMENT OF SYNDROMIC CRANIOSYNOSTOSIS LUCA MASSIMI
11:45-11:50 ARA
11:50-12:10 KONFERANS 6: DR. AHMET ÇADIRCI KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: ERKAN KAPTANOĞLU
  CERVICAL ARTHROPLASTY and KYPHOSIS: AN INCONCILIAVEL RELATIONSHIP? OSCAR ALVES
12:10-13:00 ÖĞLE ARASI - UYDU SEMPOZYUMU-LEICA
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: FUNDA BATAY, ŞÜKRÜ ORAL
  METASTATİK BEYİN TÜMÖRLERİNE GÜNCEL YAKLAŞIM KADİR TUFAN, ASLAN GÜZEL, HALE BAŞAK ÇAĞLAR
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANI: GIYAS AYBERK, FEYZİ BİROL SARICA
  RADYOCERRAHİ YÖNTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI SELÇUK PEKER, SAİT ŞİRİN, KAAN OYSUL
14:05-14:10 ARA
14:10-14:30 KONFERANS 7: PROF. DR. KAYA KILIÇ KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: KAYA AKSOY
  GÜNCEL AVM TEDAVİSİ TÜRKER KILIÇ
14:30-14:40 KAHVE ARASI
14:40-15:00 KONFERANS 8: PROF. DR. HIZIR ALP KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: MURAD BAVBEK
  UPDATE ON BRAIN MAPPING FOR SURGERY NICHOLAS FOROGLOU
15:00-15:05 ARA
15:05-15:25 KONFERANS 10: DR. M. TURGUT DERİNKÖK KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: TALAT KIRIŞ
  CAVERNOUS MALFORMATIONS: EMERGING CONCEPTS AND SURGICAL PITFALLS GIUSSEPPE LANZINO
15:25-15:30 ARA
15:30-16:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 1 OTURUM BAŞKANLARI: MUSTAFA EFENDİOĞLU, HAYRİ KERTMEN
16:30-16:35 ARA
16:35-17:35 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 4 OTURUM BAŞKANLARI: ALAATTİN YURT, HAMZA KARABAĞ
17:35-17:45 KAHVE ARASI
17:45-18:05 KONFERANS 9: DR. AHMET PEKMEZCİ KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: SAVAŞ CEYLAN
  ENDOSCOPIC APPROACH for CLIVAL CHORDOMAS JUAN CARLOS FERNANDEZ-MIRANDA
18:05-18:15 ARA
18:10-18:45 SOSYAL KONUŞMA OTURUM BAŞKANI: ALİ METİN KAFADAR
  TÜRKLERDE KADININ ROLÜ YUSUF HALAÇOĞLU
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: S. BAKİ ALBAYRAK, FATİH S. EROL
  VASKÜLER CERRAHİDE İNOVASYON CEREN KIZMAZOĞLU, HASAN E. AYDIN, EMRE ÇALIŞKAN
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ENDER OFLUOĞLU, AHMET ÖĞRENCİ
  DEFORMİTE (SKOLYOZ) CERRAHİSİNDE GÜNDEM YURDAL GEZERCAN, ERCAN BAL, ONUR YAMAN
14:05-14:10 ARA
14:10-14:40 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: MESUT YILMAZ, MUSA ÇIRAK
  ANKİLOZAN SPONDİLİTTE OMURGAYA YAKLAŞIM ERKAN KAPTANOĞLU, DENİZ KONYA, ZÜHTÜ ÖZBEK
14:40-14:50 KAHVE ARASI
14:50-15:20 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: H. SERDAR IŞIK, AHMET GÜRÇAY
  VERTEBROPLASTİ ve KİFOPLASTİ UYGULAMALARINDA GÜNCEL YAKLAŞIM ERKİN SÖNMEZ, ZAFER O. TOKTAŞ, M. REŞİD ÖNEN
15:20-15:25 ARA
15:25-15:55 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ERDAL KALKAN, AHMET DAĞTEKİN
  LUMBOSAKRAL BİLEŞKEDE FÜZYON SORUNU SEDAT DALBAYRAK, CÜNEYT TEMİZ, ÖZKAN ATEŞ
15:55-16:00  ARA
16:00-17:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 2 OTURUM BAŞKANLARI: Ş. CEM YÜCETAŞ, HALİL CAN
17:00-17:05 ARA
17:05-18:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 5 OTURUM BAŞKANLARI: SERTAÇ İŞLEKEL, BÜLENT TUCER
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ADNAN DAĞÇINAR, ELİF BOLAT
  ŞANT DİSFONKSİYONUNA KARAR VERMEDE TETKİKLER ve YAPILMASI GEREKENLER OSMAN ŞİMŞEK, ENİS KURUOĞLU, BEKİR AKGÜN
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: YUSUF TÜZÜN, S. MELTEM CAN
  MYELOMENİNGOSEL ONARIMINDA ZAMANLAMA ve HİDROSEFALİ VARSA TEDAVİ UYGULAMALARI AHMET KÜÇÜK, BAHATTİN TANRIKULU, EMRAH EGEMEN
14:05-14:10 ARA
14:10-14:40 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: AHMET ÇOLAK, MEHMET FATİH ERDİ
  OBSTRÜKTİF HİDROSEFALİDE CERRAHİ TEDAVİLER VE ZAMANLAMA SEMRA IŞIK, VANER KÖKSAL, TUĞBA MORALI GÜLER
14:40-14:50 KAHVE ARASI
14:50-15:20 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: HAKAN KARABAĞLI, GÜZİN ÖZDEMİR
  KRANİOSİNOSTOZLARDA TEDAVİ ENDİKASYONLARI SEÇENEKLERİ VE ZAMANLAMASI TUFAN HİÇDÖNMEZ, GÖKALP SILAV, MURAT BAŞARIR
15:20-15:25 ARA
15:25-15:55 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ÇAĞATAY ÖNAL, NAZLI ÇAKICI
  KAFA TRAVMALI ÇOCUĞA YAKLAŞIM ÖZGÜR DEMİR, ABDURAHMAN AYCAN, BURCU GÖKER
15:55-16:00 ARA
16:00-17:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 3 OTURUM BAŞKANLARI: ÖMER FARUK TÜRKOĞLU, CEVAT AKINCI
15:55-16:00 ARA
17:05-18:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 6 OTURUM BAŞKANLARI: ERDAL R. YILMAZ, MUSTAFA SAKAR
08:30-09:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: KAMİL ÖGE, AYHAN TEKİNER
  GLİOBLASTOMA GÜNCEL  YAKLAŞIM KORAY ÖZDUMAN, YAVUZ ARAS, MURAT GEYİK
09:00-09:05 ARA
09:05-09:35 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: İSMAİL HAKKI AYDIN, HAKAN SEÇKİN
  NÜKS MENENGİOMLARDA GÜNCEL YAKLAŞIM BAŞAK CANER, BARAN BOZKURT, BORA TETİK
09:35-09:40 ARA
09:40-10:00 KONFERANS 11: DR.ÖZCAN RAHAT KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: ERSOY KOCABIÇAK
  PSİKOŞİRÜRJİDE DÜN BUGÜN YARIN YASİN TEMEL
10:00-10:10 KAHVE ARASI
10:10-10:30 KONFERANS 12: DR.BEHİÇ TÜMER KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: SAİM KAZAN
  POST HEMORAJİK HİDROSEFALİDE TEDAVİ YÖNTEMLERİ MEHMET SELÇUKİ
10:30-10:35 ARA
10:35-10:55 KONFERANS 13: Dr. AHMET AKBAŞ KONFERANSI OTURUM BAŞKANI: İHSAN SOLAROĞLU
  SPONTANEOUS SPONDYLODISCITIS - LESSONS FROM A SERIES OF 100 CONSECUTIVE PATIENTS ANDREAS DEMETRIADES
10:55-11:00 ARA
11:00-11:20 KONFERANS 14 OTURUM BAŞKANI: SAİT NADERİ
  KRANİOSERVİKAL BİLEŞKEDE STABİLİZASYON SERKAN ŞİMŞEK
11:20-11:30 KAHVE ARASI
11:30-11:50 KONFERANS 15 OTURUM BAŞKANI: FEYZA KARAGÖZ GÜZEY
  İNTRAMEDÜLLER TÜMÖRLERE GÜNCEL YAKLAŞIM ALİ ARSLANTAŞ
11:50-12:00 ARA
12:00-12:30 UYDU SEMPOZYUMU - PROMEDIS  
12:30-13:00 CEREBROCK by MURAT VURAL  
13:00-13:20 KONFERANS 16 OTURUM BAŞKANI: VOLKAN ETUŞ
  PEDİATRİK NÖROŞİRÜRJİDE NÖROENDOSKOPİNİN YERİ NEJAT AKALAN
13:20-13:25 ARA
13:25-13:55 KONFERANS 17 OTURUM BAŞKANI: CEM YILMAZ
  FORAMEN MAGNUM DEKOMPRESYONU - 'PULSASYON TAKİBİ' SELÇUK PALAOĞLU
13:55-14:00 ARA
14:00-14:20 KONFERANS 18 OTURUM BAŞKANI: MEHMET Y. KAYNAR
  SEREBRAL BY-PASS AYHAN KOÇAK
14:20-14:30 KAHVE ARASI
14:30-14:50 KONFERANS 19 OTURUM BAŞKANI: ZEKİ ŞEKERCİ
  ANEVRİZMA CERRAHİSİNDE FLORESAN UYGULAMALARI ZİHNİ SANUS
14:50-14:55 ARA
14:55-15:15 KONFERANS 20 OTURUM BAŞKANI: AYHAN ATTAR
  DEJENERATİF LOMBER OMURGADA İMPLANT KULLANIMI: NE GETİRDİ? NE DEĞİŞTİ? SÜLEYMAN ÇAYLI
15:15-15:20 ARA
15:20-15:40 KONFERANS 21 OTURUM BAŞKANI: ATİLLA ERDEM
  TEMPORAL LOB TÜMÖRLERİ MUSTAFA UZAN
15:40-15:50 KAHVE ARASI
15:50-16:50 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 7 OTURUM BAŞKANLARI: NEŞE KESER, ÖZGÜR DEMİR
16:50-17:00 ARA
17:00-18:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 10 OTURUM BAŞKANLARI: ERCAN ÖZER, K. DEVRİM SEÇİNTİ
08:30-09:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: AYŞE KARATAŞ, ETHEM GÖKSU
  ORTA SEREBRAL ARTER ANEVRİMALARI SAMET DİNÇ, EYÜP BAYKARA, EMRE ÖZKARA
09:00-09:05 ARA
09:05-09:35 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ŞEREF DOĞAN, NAİL ÖZDEMİR
  ÇOCUKLUK ÇAĞI SPİNAL TRAVMALAR TUNÇ ÖKTENOĞLU, YAHYA GÜVENÇ, TAHSİN ERMAN
09:35-09:40 ARA
09:40-10:10 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: MELİH BOZKURT, TAŞKIN YURTSEVEN
  ANTERİOR KOMİNİKAN ARTER ANEVRİZMALARI EMRAH KESKİN, M. SELİM GEL, BURAK KARAASLAN
10:10-10:20 KAHVE ARASI
10:20-10:50 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ÖNDER OKAY, ERHAN ÇELİKOĞLU
  POSTERİOR SİRKÜLASYON ANEVRİZMALARI İHSAN DOĞAN, ÖZHAN M. UÇKUN, ALİ YILMAZ
10:50-10:55 ARA
10:55-11:25 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: FATİH E. DENİZ, HAKAN HANIMOĞLU
  ARTERİOVENÖZ MALFORMASYONLAR FATİH HAN BÖLÜKBAŞI, RIFAT AKDAĞ, MEHMET TÖNGE
11:25-11:30 ARA
11:30-12:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: FATİH ERSAY DENİZ, VEDAT AÇIK
  DURAL ARTERİOVENÖZ FİSTÜLLER TEVFİK YILMAZ, M. ZİYA ÇETİNER, EGEMEN NURSOY
12:00-13:00 ÖĞLE ARASI
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: NAİL İZGİ, METİN KAPLAN
  ICA ANEVRİZMALARI İ. SAMET DALTABAN, NECATİ ÜÇLER, MAHMUT ÇAMLAR
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: KEMAL HAMAMCIOĞLU, REZA DASHTI
  DERİN YERLEŞİMLİ KAVERNOMLARA GÜNCEL YAKLAŞIM ERKİN ÖZGİRAY, ALP BÖRCEK, BORAN URFALI
14:05-14:10 ARA
14:10-14:40 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: BEKİR GÖKBEN, ERGÜN DAĞLIOĞLU
  İSKEMİK İNMEDE GÜNCEL TEDAVİ ERHAN TÜRKOĞLU, S. ONUR AYDIN, İLKAY AKMANGİT
14:40-14:50 KAHVE ARASI
14:50-15:20 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: KERAMETTİN AYDIN, BURCU H. ROSBERG
  SPONTAN İNTRASEREBRAL HEMATOMLARA YAKLAŞIM MURAT KİRAZ, MURAT ZAİMOĞLU, ELİF BAŞARAN
15:20-15:25 ARA
15:25-15:55 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: BEKTAŞ AÇIKGÖZ, FATİH AYDEMİR
  AKROMEGALİ İHSAN ANIK, SERHAT KORKMAZ, A. ERDEM YILDIRIM
15:55-16:00 ARA
16:00-16:20 KONFERANS 22 OTURUM BAŞKANI: ZAFER BERKMAN
  WHO 2021 FİGEN SÖYLEMEZOĞLU
16:20-16:25 ARA
16:25-17:25 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 8 OTURUM BAŞKANLARI: ÇAĞATAY ÇALIKOĞLU, NİLGÜN ŞENOL
17:25-17:30 ARA
17:30-18:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 11 OTURUM BAŞKANLARI: AHMET DAĞTEKİN, AYFER ASLAN
08:30-09:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: NECMETTİN TANRIÖVER, BARIŞ KÜÇÜKYÜRÜK
  KAVERNÖZ SİNÜS VE ÇEVRE YAPILARIN MİKROCERRAHİ ANATOMİSİ BARAN BOZKURT, DERYA KARATAŞ, ALİ KARADAĞ
09:00-09:05 ARA
09:05-09:35 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: HASAN ÇAĞLAR UĞUR, SERHAT BAYDIN
  VENTRİKÜLLERE CERRAHİ YAKLAŞIMLARIN MİKROCERRAHİ ANATOMİSİ ABUZER GÜNGÖR, ŞAHİN HANALİOĞLU, İLHAN AYDIN
09:35-09:40 ARA
09:40-10:10 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: AKIN AKAKIN, HÜSEYİN BİÇEROĞLU
  SEREBRUM AK MADDE YOLLARININ MİKROCERRAHİ ANATOMİSİ OĞUZ BARAN, M. VOLKAN HARPUT, FATİH YAKAR
10:10-10:20 KAHVE ARASI
10:20-10:50 GENÇ NÖROŞİRÜRJİYENLER PANELİ OTURUM BAŞKANLARI: ŞAHİN HANALİOĞLU, MURAT ATAR
  NÖROŞİRÜRJİDE GÜNCEL ARAŞTIRMA KONU VE METODLARI HİKMET DEMİRKOL, İBRAHİM BAŞAR, HAKAN TETİK
10:50-10:55 ARA
10:55-11:25 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: GÖKHAN KURT, MUSTAFA ARAS
  GELİŞİMSEL MALFORMASYONLARDA EPİLEPSİ CERRAHİSİ CİHAN İŞLER, OSMAN AKÇAKAYA, ERKUT B. BULDUK
11:25-11:30 ARA
11:30-12:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: BEKİR TUĞCU, PINAR ESER OCAK
  HAREKET BOZUKLUKLARINDA NÖROMODÜLASYON PULAT A. SABANCI, ÜMİT A. DERE, M. EMRE YAMAN
12:00-13:00 ÖĞLE ARASI
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: AHMET BEKAR, BANU TÜTÜNCÜLER
  AĞRI TEDAVİSİNDE NÖROŞİRÜRJİKAL YÖNTEMLER EMRE DURDAĞ, ATİLLA YILMAZ, GÜLŞAH ÖZTÜRK
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: TANJU UÇAR, MUSTAFA KILIÇ
  SPASTİSİTEDE CERRAHİ TEDAVİLER İLKAY IŞIKAY, ALİ AKAY, BATU HERGÜNSEL
14:05-14:10 ARA
14:10-14:40 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: MEHMET ŞENOĞLU, FATİH BAYRAKLI
  EPİLEPSİDE NÖROMODÜLASYON SAİT ÖZTÜRK, HALİL ULUTABANCA, MÜRTEZA ÇAKIR
14:40-14:50 KAHVE ARASI
14:50-15:20 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: KEMAL YÜCESOY, SUAT CANBAY
  SPİNAL ENFEKSİYONLARDA GÜNCEL YAKLAŞIM TİMUR YILDIRIM, SELİM AYHAN, ÇAĞRI ELBİR
15:20-15:25 ARA
15:25-15:55 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: HİDAYET AKDEMİR, SELİN TURAL EMON
  CHİARİ MALFORMASYONUNA GÜNCEL YAKLAŞIM CEM DİNÇ, BÜLENT BOZYİĞİT, İSMAİL YÜCE
15:55-16:00 ARA
16:00-16:30 UYDU SEMPOZYUMU - SANTA FARMA  
16:30-17.25 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 9 OTURUM BAŞKANLARI: SELÇUK GÖÇMEN, ELİF AKPINAR
17.25-17.30 ARA
17.30-18.30 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 12 OTURUM BAŞKANLARI: SONER ÇİVİ, RAMAZAN PAŞAHAN
08:30-09:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ALTAY SENCER, RAMAZAN DURMAZ
  SUPRAORBİTALVE İNTRAORBİTAL MİNİMAL İNVAZİV YAKLAŞIMLAR ÜMİT EROĞLU, ORHUN M. ÇELİK, EMRAH ÇELTİKÇİ
09:00-09:05 ARA
09:05-09:35 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: YURDAL SERARSLAN, K. MAZHAR ÖZSOY
  DÜŞÜK DERECELİ GLİOMA GÜNCEL YAKLAŞIM RAHŞAN KEMERDERE, ATİLLA KAZANCI, PETEK ERPOLAT
09:35-09:40 ARA
09:40-10:00 KONFERANS 22 OTURUM BAŞKANI: KEMAL KOÇ
  SERVİKAL RADİKÜLOPATİ VE TEDAVİ YAKLAŞIMLARI CUMHUR KILINÇER
10:00-10:10 KAHVE ARASI
10:10-10:30 KONFERANS 23 OTURUM BAŞKANI: İLHAN ELMACI
  POSTERİOR FOSSA AVM'LERİ HASAN KOCAELİ
10:30-10:35 ARA
10:35-10:55 KONFERANS 24 OTURUM BAŞKANI: İLKER SOLMAZ
  METASTATİK OMURGA TÜMÖRLERİNE YAKLAŞIM SERDAR KAHRAMAN
10:55-11:00 ARA
11:00-11:20 KONFERANS 25 OTURUM BAŞKANI: ALİ DALGIÇ
  CERRAHİ GEÇİRMİŞ BEL SENDROMU ALPARSLAN ŞENEL
11:20-11:30 KAHVE ARASI
11:30-11:50 KONFERANS 26 OTURUM BAŞKANI: İBRAHİM ZİYAL
  TÜBERKÜLÜM SELLA VE ANTERİOR KLİNOİD MENENGİOMLARINDA CERRAHİ YAKLAŞIM SELÇUK YILMAZLAR
11:50-12:00 ARA
12:00-13:00 ÖĞLE ARASI - UYDU SEMPOZYUMU - MEDEL TIP
13:00-13:20 KONFERANS 27 OTURUM BAŞKANI: MUSTAFA BERKER
  GLİOBLASTOMA'NIN PROTOGENOMİK ÖZELLİKLERİ GÖKHAN AKDEMİR
13:20-13:25 ARA
13:25-13:55 KONFERANS 28 OTURUM BAŞKANI: HİKMET ULUĞ
  ENDOSKOPİK DİSK CERRAHİSİ HAKAN SABUNCUOĞLU
13:55-14:00 ARA
14:00-14:20 KONFERANS 29 OTURUM BAŞKANI: NUR ALTINÖRS
  KİAZMATİK ve HİPOTALAMİK GLİOMLARDA TEDAVİ SEÇENEKLERİ VE SORUNLAR M. MEMET ÖZEK
14:20-14:30 KAHVE ARASI
14:30-14:50 KONFERANS 30 OTURUM BAŞKANI: NİHAT EGEMEN
  NÖROŞİRÜRJİ İÇİN ERAS UYGULAMALARI NESLİHAN ALKIŞ
13:55-14:00 ARA
14:55-15:15 KONFERANS 31 OTURUM BAŞKANI: KORAY ÖZDUMAN
  GENE FUSION DRIVEN BRAIN TUMORS ERIC HOLLAND
15:15-15:20 ARA
15:20-15:40 KONFERANS 34 OTURUM BAŞKANI: CENGİZ ÇOKLUK
  ONLİNE NÖROŞİRÜRJİ EĞİTİMİ HASAN KAMİL SUCU
15:40-15:50 KAHVE ARASI
15:50-16:20 KONFERANS 35 OTURUM BAŞKANI: NEZİH OKTAR
  EMERGING ROLE OF MOLECULAR TESTING IN MENINGIOMA SURGERY JENNIFER MOLITERNO GÜNEL
16:20-16:25 ARA
16:25-17:25 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 13 OTURUM BAŞKANLARI: SONER ŞAHİN, UTKU ADİLAY
17:25-17:30 ARA
17:30-18:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 16 OTURUM BAŞKANLARI: M. ALİ EKİCİ, ÇAĞLAR TEMİZ
08:30-09:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: NURULLAH YÜCEER, NESRİN AKKOYUN
  NORMAL BASINÇLI HİDROSEFALİYE GÜNCEL YAKLAŞIM ERDİNÇ CİVELEK, ERALP ÇETİNALP, M. FATİH ERDİ
09:00-09:05 ARA
09:05-09:35 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: KUDRET TÜREYEN, D. BERKER CEMİL
  KRONİK SUBDURAL HEMATOMA GÜNCEL YAKLAŞIM  ÇAĞHAN TÖNGE, ALİ GÜLER, BALKAN ŞAHİN
09:35-09:40 ARA
09:40-10:10 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ERHAN EMEL, SERDAR KABATAŞ
  SSS LENFOMASINA  GÜNCEL YAKLAŞIM ONUR ÖZGÜRAL,GÜLCE GEL, PELİN KUZUCU
10:10-10:20 KAHVE ARASI
10:20-10:50 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ALİ İHSAN ÖKTEN,  OKTAY GÜRCAN
  TUZAK NÖROPATİ CERRAHİSİNDE GÜNCEL YAKLAŞIM ALPARSLAN KIRIK, BURAK ÖZDEMİR, DENSEL ARAÇ
10:50-10:55 ARA
10:55-11:25 PANEL OTURUM BAŞKANLARI : ADEM YILMAZ, SERKAN CİVLAN
  KRANİOFARENJİOMADA GÜNCEL TEDAVİ SEÇENEKLERİ BURAK ÇABUK, SABRİ GÜNDÜZ, EFE GÜNER
11:25-11:30 ARA
11:30-12:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: BÜLENT TUCER, İSMAİL İŞTEMEN
  TRİGEMİNAL NEVRALJİDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR CEMİL KILINÇ, M. AZİZ HATİBOĞLU, HALİL İBRAHİM SÜNER
12:00-13:00 ÖĞLE ARASI
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: MURAT HANCI, ŞEREF DOĞAN
  NÜKS LOMBER DİSK HERNİSİNDE YAKLAŞIMLAR VAROL AYDIN, SUAT EROL ÇELİK, FATİH KESKİN
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: CAHİDE TOPSAKAL, BÜLENT BOZYİĞİT
  TORTİKOLİSTE AYIRICI TANI ve YÖNETİM ÖZLEM TAŞKAPILIOĞLU, MUSTAFA KARADEMİR, ALİ ŞAHİN
14:05-14:10 ARA
14:10-14:40 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: SEDAT ÇAĞLI, ALİ BÖREKÇİ
  TRAVMATİK TORAKOLOMBER KOMPRESYON FRAKTÜRLERİNE YAKLAŞIM KAZIM YİĞİTKANLI, KAĞAN TUN, METE KARATAY
14:40-14:50 KAHVE ARASI
14:50-15:20 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: CÜNEYT TEMİZ, ENDER KÖKTEKİR
  SERVİKAL SPONDİLOTİK MYELOPATİYE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR AYDEMİR KALE, ŞAKİR EKŞİ, C. KAAN YALTIRIK
15:20-15:25 ARA
15:25-15:55 KONFERANS 32 OTURUM BAŞKANI: ETHEM BEŞKONAKLI
  OLGULARLA KRANİYAL RADYOLOJİK DEĞERLENDİRME KADER KARLI OĞUZ
15:55-16:00 ARA
16:00-17:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 14 OTURUM BAŞKANLARI: A. TARKAN ÇALIŞANELLER, HARUN DEMİRCİ
17:00-17:05 ARA
17:05-18:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 17 OTURUM BAŞKANLARI: RUCHAN ERGUN, ÖZGÜR İSMAİLOĞLU
08:30-09:00 PANEL: TND&KAFATABANI DERNEĞİ ORTAK OTURUM OTURUM BAŞKANI: ŞÜKRÜ ÇAĞLAR
  FUNCTIONAL PRESERVATION of VESTIBULAR SCHWANNOMAS BASSANT KUMAR MISRA
09:00-09:05 ARA
09:05-09:35 PANEL: TND&KAFATABANI DERNEĞİ ORTAK OTURUM OTURUM BAŞKANI: HAKAN TUTAR
  VESTİBULER SCHWANNOMLARA TRANSLABİRİNTİN YAKLAŞIM SUAT TURGUT
09:35-09:40 ARA
09:40-10:10 PANEL: TND&KAFATABANI DERNEĞİ ORTAK OTURUM OTURUM BAŞKANI: MAHMUT AKYÜZ
  VESTİBULER SCHWANNOMLARDA RADYOCERRAHİ SAİT ŞİRİN
10:10-10:20 KAHVE ARASI
10:20-10:50 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ZAFER K. YÜKSEL, NEJAT IŞIK
  MEDULLOBLASTOMA GÜNCEL YAKLAŞIM DUYGU DÖLEN, DUYGU BAYKAL, BURÇAK SÖYLEMEZ
10:50-10:55 ARA
10:55-11:25 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ÜNAL ÖZÜM, GÖKHAN BOZKURT
  PİNEAL BÖLGE TÜMÖRLERİNE GÜNCEL YAKLAŞIM ORHAN KALEMCİ, MURAD ASİLTÜRK, BURUÇ ERKAN
11:25-11:30 ARA
11:30-12:00 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: ABDURRAHMAN BAKIR, MEHMET ARSLAN
  DİFFÜZ AKSONAL YARALANMA Ö. SELÇUK ŞAHİN, ÇAĞRI CANBOLAT, FIRAT NARİN
12:00-13:00 ÖĞLE ARASI
13:00-13:30 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: LÜTFİ POSTALCI, ÖMÜR GÜNALDI
  PSEUDOTÜMÖR SEREBRİ İDRİS ALTUN, İLKER KİRAZ, BETÜL YAMAN
13:30-13:35 ARA
13:35-14:05 PANEL OTURUM BAŞKANLARI: MURAT BALOĞLU, İHSAN CANBEK
  PANDEMİDE BEYİN CERRAHI OLMAK ZÜBEYDE ÖZKAYA, BURAK BAHADIR, ÖZKAN ÇELİKER
14:05-14:10 ARA
14:10-14:40 PANEL OTURUM BAŞKANI: ERTUĞRUL ÇAKIR, EROL ÖKSÜZ
  SPİNAL KORD YARALANMASINA GÜNCEL YAKLAŞIM DİCLE KARAKAYA,  AHMET SOYER, H. OLGUN PEKER
14:40-14:50 KAHVE ARASI
14:50-15:20 PANEL OTURUM BAŞKANI: FATMA ÖZLEN, ABDURRAHMAN AYCAN
  ARAKNOİD KİSTLERE GÜNCEL YAKLAŞIM ÖMER ÖZDEMİR, KADİR ALTAŞ, AHMET ÖZDİLMAÇ
15:20-15:25 ARA
15:25-15:55 KONFERANS 33 OTURUM BAŞKANI: ERDAL ÇOŞKUN
  KOMPLİKE DEJENERATİF LOMBER SPİNAL STENOZDA MİNİMAL İNVAZİV YAKLAŞIM YUNUS AYDIN
15:55-16:00 ARA
16:00-17:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 15 OTURUM BAŞKANLARI: GÜRKAN BERİKOL, RAMAZAN KAHVECİ
17:00-17:05 ARA
17:05-18:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER OTURUMU 18 OTURUM BAŞKANLARI: MİKTAT KAYA, ALPER KARAOĞLAN
18:00-18:05 ARA
18:05-18:15 AKILCI İLAÇ OTURUMU OTURUM BAŞKANLARI: ÖZGÜR TAŞKAPILIOĞLU, A. FATİH RAMAZANOĞLU
    BÜLENT BOZYİĞİT

Genel Bilgiler

GENEL BİLGİLER

Kongre Tarihi :

Türk Nöroşirürji Derneği 34. Bilimsel Kongresi 30 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Kongrenin Dili :

Kongre’nin resmi dili Türkçe’dir.

Kullanıcı Adı ve Şifre :

Çevrimiçi Kongre Dijital Platformu girişleri e-posta adresi ve şifre ile gerçekleşmektedir. Katılımcılar kendi oluşturacakları veya kendileri oluşturulacak kayıtlarda belirlenen e-posta adresi ve şifreyi kullanacaklardır.

Stand ve Sergi Alanları :

Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme, teknoloji firmaları vs. ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla Online Platformda stand açabileceklerdir. Firma temsilcileri katılımcılar ile hem yazışarak hem de arama yaparak iletişim kurabileceklerdir. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

Kayıt ve Danışma Hizmetleri :

Çevrimiçi Kongre Dijital Platformu üzerinden kayıt/katılımınız hakkında ve teknik konularda bizlere canlı olarak erişebilecek ve tüm sorularınıza anında yanıt alabileceksiniz.

Davet Mektubu :

Kayıt işlemlerini tamamlamış olan katılımcılara, talep etmeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Bu davet mektubu sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumlardan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı taşımakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamayacaktır.

Katılım Sertifikası:

Kongreye kayıt yaptıran ve Çevrimiçi Kongre Dijital Platformu’na giriş sağlayan tüm katılımcıların katılım sertifikaları dijital olarak kongrenin son günü itibarıyla erişilebilir olacaktır.

Önemli Tarihler

ÖNEMLİ TARİHLER

Bildiri Gönderimi Son Günü : 3 Eylül 2021
Kongre Başlangıç Tarihi : 30 Eylül 2021
Kongre Bitiş Tarihi : 03 Ekim2021

Kayıt Bilgileri

KAYIT BİLGİLERİ

KAYIT BİLGİLERİ KAYIT


Kayıt Tipi Kayıt Ücreti
Asistan 500 ₺
Davetli 600 ₺
Dernek Üyesi Uzman 600 ₺
Dernek Üyesi Olmayan Uzman 700 ₺
Firma Temsilcisi 800 ₺

  • * KDV %18 dahildir.
  • * Kongre kayıt ücretleri Türk Nöroşirürji Derneği hesaplarına yatırılmalıdır.
  • * Kaydınızın tamamlanması için ödeme dekontunuzu, kurum ve iletişim bilgilerinizle birlikte info@turknorosirurji.org.tr ve tnd2021@egekongre.com adreslerine e-mail olarak iletebilirsiniz.
  • * Kongremize katkıda bulunan oturum başkanı ve konuşmacıların da kongreye kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
  • * Kayıtlı katılımcılar kongre tarihlerinde ve takip eden 3 ay süresince dijital platformda gerçekleştirilecek tüm oturumlara erişim sağlayabilirler.
  • * Kongre kapsamında sunulacak olan sözlü ve poster bildiri sunumlarına erişim.
  • * Kongrenin son günü katılımcılar dijital kongre platformundan e-sertifikalarını alabilirler.
  • * Kayıtlı katılımcılar kongre süresince dijital kongre platformunda kurulacak Sanal Stand Alanı’nda firmaların standlarını ziyaret edebilir, firmaların ve temsilcilerinin uygun gördüğü şekilde yazılı, sözlü ve/veya çevrim dışı olarak görüşme sağlayabilirler.


İPTAL KOŞULLARI


  • * İptal talepleri yazılı olarak bildirilmelidir.
  • * İptal ve tam ücret iadesi talepleriniz için son talep tarih 22 Ağustos 2021’dir.
  • * İptal ve tam ücret iadesi son tarihi olan 22 Ağustos 2021 sonrası gelecek taleplerde iade yapılamaz, ancak isim değişikliği kabul edilebilir.
  • * Tüm iade işlemleri kongre bitiminde yapılacaktır.


BANKA HESAP BİLGİLERİ


Hesap Adı : Türk Nöroşirürji Derneği İktisadi İşletmesi

Banka Adı : Yapı Kredi Bankası Ankara Özel Bankacılık Merkezi

Şube Kodu : 780

TL IBAN : TR55 0006 7010 0000 0055 1241 11

İletişim

İLETİŞİM

Türk Nöroşirürji Derneği

  • Adres :
    Taşkent Caddesi 13/4 Bahçelievler-06500 ANKARA
  • Telefon :
    0 312 212 64 08
  • E-Posta :
    info@turknorosirurji.org.tr

Organizasyon Sekretaryası

EGE KONGRE TURİZM ve ORGANİZASYON
  • Adres :
    Nevvar Salih İşgören Sokak Kültür Mah. No:1/4 D:1 Alsancak – İzmir
  • Telefon :
    0 232 464 13 51
  • E-Posta :
    tnd2021@egekongre.com